вівторок, 19 березня 2013 р.
Фінішна пряма
Сьогодні ми представили свій проект. Завтра роздрукуємо заключну публікацію, здамо всі матеріали проекту і нарешті надіюсь все.
пʼятниця, 15 березня 2013 р.
Цікаві факти про алкоголізм у тварин
Досить довгий період часу, в науковому світі було прийнято вважати, що здатність потрапляти в залежність від речей, які не несуть собою життєвої необхідності, властива винятково людському організму. Однак це виявилося далеко не так. Брати наші менші навіть в дикій природі теж люблять вживати, так би мовити хмільне.
Європейські садівники борються з равликами, розставляючи тарілочки з пивом на плантаціях. Охочі до пивка равлики напиваються, і п’яні тонуть в хмільному напої.
Виявляється їжачки люблять не тільки молоко, але й пиво з вином, але як нап’ються – стають легкою здобиччю для хижаків, оскільки не встигають згорнутися клубочком в момент небезпеки.
Мавпам любов до спиртного деколи варто волі. Знаючи те, що примати небайдужі до спиртного, місцеві мисливці ловлять їх, використовуючи цю згубну слабкість. Мисливці йдуть в ліс, прихопивши з собою величезний бідон з пивом і кілька кухлів. На очах у мавп мисливці розпивають пиво, потім йдуть недалеко в ліс і ховаються в кущі, спостерігаючи за тваринами. Мавпи негайно ж спускаються вниз, обступають бідон і напиваються до “свинського” стану. Упакувати мертвецьки п’яних тварин не складає труднощів.
Слони готують собі брагу самі. Вони викопують бивнями яму, зносять туди всілякі тропічні фрукти і закидають їх листям і травою. Коли маса починає бродити, слони приходять до цього місця і поглинають її. П’яні слони без мети тиняються по лісу, голосно сурмлять і буянять.
Вільшанки і дрозди час від часу клюють перестиглі яблука та ягоди і після цього засинають прямо на гілках. У такому стані їх можна ловити руками.
Бджоли та оси є записними алкоголіками. Коли вчені дали бджолам на вибір цукровий розчин і 80% спиртовий напій, бджоли, не замислюючись, вибрали спирт.
Щури просто тащаться від пива, саме в нього найкраще додавати отрута для винищення пацюків.
середа, 13 березня 2013 р.
Цікаві факти про сигарети
Сигарети - наймасовіший товар у світі. Щорічно їх реалізують на суму близько мільярда доларів. Виручка від продажу сигарет становить сумарно близько 400 мільярдів доларів, що робить цю індустрію однією з найдохідніших у світі.
Американські тютюнові корпорації заробляють більше грошей, продаючи свою продукцію іншим країнам, аніж на внутрішньому ринку.
У сигаретах і продуктах їх горіння міститься миш’як, формальдегід, свинець, синильна кислота, оксид азоту, чадний газ, аміак і ще кілька десятків дуже шкідливих речовин.
Вчені підкинули ще цікаві факти про сигарети, підрахувавши, що курець в середньому живе на 14 років менше, аніж людина без цієї шкідливої звички.
Нікотин досягає головного мозку через 10 секунд після затяжки. Він присутній при цьому у всіх органах тіла, а також у грудному молоці.
За даними різних контролюючих служб, кожна четверта сигарета в світі провозиться контрабандою.
Цікаві факти про сигарети: більшість курців набувають цієї шкідливої звички ще в підлітковому віці, коли купувати самостійно сигарети ще не можна, але паління сприймається ними як ознака «дорослості» поряд з голінням, носінням холодної зброї, вживанням алкоголю, наркотиків і сексуальним досвідом.
Курець часто стверджує, що в процесі куріння він відчуває впевненість, розслабленість, уважність, концентрацію та інші відчуття. Фактично куріння викликає в людини саме ті ефекти, які вона хоче відчути. Сигарета – найпотужніше плацебо, що призводить до сильної і тривалої залежності.
Для поліпшення смаку і запаху сигарет виробники можуть додавати в них гвоздику, апельсинове масло, абрикосові кісточки, лимонне масло, лавандову олію, кріп, какао, екстракти моркви, мускату, сік буряка, дубовий лист, ром, ванілін і навіть оцет.
Цікаве про мікроби
Мікроби живуть і розмножуються всюди, майже в будь-яких умовах. Мікросвіт надзвичайно різноманітний. Є бактерії-«велетні», що досягають в довжину двох-трьох міліметрів, і є дрібні віруси, які вимірюються частками мікрон. Різноманітність їх форм вражає.
Вперше люди дізналися про існування мікроорганізмів більше 150 років тому, в XIX столітті. У той час у вчених з’явилася можливість на власному досвіді переконатися в їх існуванні. Спостерігали за ними за допомогою перших оптичних приладів – звичайних луп, що давали збільшення всього в кілька сотень разів. Найбільший внесок зробив в науку про мікроби відомий француз Луї Пастер.
Першою людиною, що побачила мікроби, був голландець Антоні Ван Левенгук. За допомогою власного мікроскопа Левенгук з подивом виявив величезну кількість невідомих живих мікроорганізмом у краплі води. Світ був вражений відкриттями Левенгука: виявилося, що мікроби є практично у всьому, що нас оточує!
Прилади відзначали присутність мікробів у вкрай розріджених шарах атмосфери на висотах у декілька десятків кілометрів. В океані їх знаходили на глибині 10 000 метрів. Існують бактерії, які переносять температуру кипіння води протягом двадцяти годин. Мікроорганізми живуть в льодах Арктики і деякі з них не гинуть навіть в атмосфері рідкого гелію, температура якого близька до абсолютного нуля (273,16 градуса нижче звичного нам нуля градусів за Цельсієм).
Мільйонами років мікроорганізми заселяють цю планету, вони живучі і всюдисущі тільки з однієї причини – мікроорганізми можуть пристосовуватися до навколишнього середовища, активно реагувати на його зміни і вступати у взаємодію з усіма живими формами, які населяють планету.
вівторок, 12 березня 2013 р.
Цікаве про Італію
Усім відомо, що Італія дуже цікава країна з безліччю історичних пам’яток. Однак існують цікаві факти про Італію, які мало кому відомі.
Навряд чи ви знали, що усім відоме фортепіано було придумане саме в Італії відомим майстром музичних інструментів Бартоломео Христофорі.
Щорічно середньостатистичний італієць випиває 26 літрів вина – це безперечно цікавий факт, який підтверджує твердження, що вино надзвичайно популярне в Італії.
Окрім культу вина в Італії існує культ їжі. Італійці люблять і вміють готувати, за результатами проведених досліджень найпопулярніша кухня в світі − італійська. При цьому найкращі ресторани в Італії − це невеликі заклади без вивісок, куди можна потрапити тільки за запрошенням або протекції, часто дуже скромно обставлені, але цьому абсолютно не надається значення.
Візитною карткою італійської кухні вважається знаменита «паста», однак вона є традиційною стравою лише на півдні країни. На півночі віддають перевагу рису і кукурудзі.
Усередині Італії розташовані ще дві незалежні держави: Сан-Марино та Ватикан, причому перша з них є найстарішою державою у світі, а друга знаходиться в центрі Риму – столиці Італії. І якщо карликові держави існують і в багатьох інших країнах, то окрема держава на території власної столиці − це унікальний випадок.
А ось ще два цікаві факти про Італію: близько 75% території цієї країни займає гірська місцевість і саме на території Італії розташовані усі три діючі вулкани у Європі – Етна, Стромболі та Везувій.
Цікаві факти про День святого Валентина
В День святого Валентина всі закохані прагнуть бути поруч і дарувати одне одному радість, тепло і кохання.
За даними асоціації вітальних листівок, сьогодні валентинки поступаються популярністю лише різдвяним листівкам.
Англійці вважають, що з 14 лютого природа робить поворот до весни і у птахів починається сезон шлюбних ігор. Навіть стара англійська мудрість стверджує, що в День святого Валентина всі птахи в повітрі з’єднуються парами.
Перша коробка шоколаду до Дня Святого Валентина у формі серця була виготовлена Річардом Кедбері в 1868 році.
Щороку в День святого Валентина в усьому світі відправляють близько 1 мільярда листівок, з яких 73% надсилаються чоловіками.
Щороку на День святого Валентина продається більше 50 мільйонів троянд по всьому світі.
В деяких країнах існує звичай в День святого Валентина визначати ім’я свого судженого. Юнаки та дівчата пишуть будь-які імена на папірцях і складають їх у посудину. Потім кожен дістає собі листок і дізнається ім’я своєї половинки.
В Англії, люди дарують подарунки та любовні послання не тільки коханим, але й домашнім улюбленцям – собакам, кішкам і навіть коням.
На Ямайці існує традиція яка може шокувати скромних туристів – в День святого Валентина тут проходять “голі весілля” – з одягу на наречених лише їхні обручки.
понеділок, 11 березня 2013 р.
Цікаві факти про квіти
Зазвичай без квітів не обходиться жодна важлива подія у людському житті: день народження, весілля, річниці…
Здатність квітів «орієнтуватися в часі» свого часу використовував Карл Лінней. Він створив у 1720 році в місті Упсала (Швеція) перший у світі квітковий годинник. Циферблат цього фантастичного годинника складався з окремих секторів, в кожному з яких були розміщені рослини певного виду, які розкривали свої квіти у певний час доби. За допомогою такого годинника вдавалося досить точно (з різницею в півгодини) визначати час. Але такий годинник працював лише в сонячну погоду – в похмурі дні віночки квітів іноді взагалі не розкриваються.
Інший цікавий факт про квіти: у багатьох країнах квіти знаходять застосування … в кулінарії. Приміром, календулою у Франції і в Англії заправляють супи, а бутони люцерни додають у салати. У Мексиці вживають в їжу бульби жоржини. Китайці вважають цілком їстівними цибулини деяких лілій, а з кореневищ лотоса роблять борошно, варять суп. З фіалок у Франції готують ароматне желе, а пелюстки хризантем в Японії використовують для приготування вишуканих ласощів. Молоде листя кульбаби додають у салати, його варені корені вживають замість шпинату, а в смаженому вигляді вони навіть можуть замінити каву.
Іще дещо цікаве про квіти. Квіти – рослини надзвичайно багатофункціональні. Вони не тільки радують око, але й можуть приносити велику користь. Скажімо, деякі квіти допомагають виявляти родовища корисних копалин: адоніс росте на грунтах, багатих вапном, фіалки вказують на підвищений вміст цинку, а сон-трава – нікелю і кобальту. Нещодавно були науково обгрунтовані зв’язки між певними рослинами і родовищами деяких корисних копалин. Наприклад, в Австрії і в Китаї за допомогою рослин, що віддають перевагу грунту з великим вмістом міді, відкрили поклади мідної руди, а в Америці – знайшли родовища срібла.
Квіти можуть виявитися корисними і садівникам: календула, чорнобривці, гвоздика захистять овочі на городі від шкідників, а герань віджене шкідливих комах від кімнатних рослин. Помічено, що ромашка і волошка в невеликих кількостях дуже корисні для пшениці та жита.
Безсмертні тритони!
Тритони абсолютно не бояться холоду. Вони можуть вмерзнути в лід взимку, а як тільки він розтане, ожити без особливих проблем. Бували випадки і цікавіше. Так, одного тритона з’їв вуж, але, мабуть, змії він не сподобався і через кілька годин вона його повернула назад:). Тритон здавався мертвим, але щойно пішов дощ, тварина ожила і швиденько задріботіла по своїх справах.
Траплялося, що в сильну посуху тритони висихали. Їх мумії лежали місяцями, але варто було волозі потрапити на їхнє тіло, як вони одразу ж оживали! З самого народження тритони харчуються винятково тваринною їжею, поїдаючи дрібних ракоподібних, черв’яків, пуголовків і комах. Як і хамелеони, тритони вміють змінювати своє забарвлення, але ця здатність в них виражена слабше.
Тритони дуже погано бачать, тому полювання для них – справа складна. Моторних тварин їм не наздогнати через свою незграбність, тому вони частенько голодують і змушені задовольнятися равликами. Вже їх-то наздожене навіть найповільніший тритон!
Удавні часи гребінчастий тритон жив на більшій частині території Європи, крім південних країн і північних, але тепер в цій густонаселеній частині світу йому місця залишається все менше і мeнше, тому його чисельність постійно скорочується. У Росії гребінчастого тритона можна зустріти в західних областях середньої смуги.
В Африці 8-літній хлопчик одружився на 61-річній жінці
У Південній Африці відбулося незвичайне весілля. 8-річний хлопчик Санеле Масілела одружився на 61-річній матері п’ятьох дітей Хелен Шабангу. Цікаво, що у Хелен вже є чоловік.
Незважаючи на пишне весілля, хлопчик і вже не молода жінка не розписалися і жити разом не будуть. Сім'я хлопчика стверджує, що це всього лише ритуал, де не потрібне юридичне підтвердження. Всього родина хлопчика витратила на проведення весілля більше 2 тисяч доларів США, що немало за місцевими мірками.
Санеле розповів: «Я сказав своїй матері, що я хочу одружитися на тому, на кому дійсно хочу. Я щасливий, що одружився на Хелен. Коли я виросту, я одружуся на жінці мого віку», пише mirfactov.com
46-річна мати Пейшнс розповіла, що дід хлопчика попросив онука одружитися до його смерті. Хлопчик вибрав за дружину Хелен, так як любить її. Хелен сказала: «Ми ощасливили предків. Якби ми цього не зробили, сім'ю чекали б нещастя. А так ми зробили те, що хотіли предки». Весілля відбулося в Цване, в провінції Гаутенг (ПАР). На святкування зібралося більше ста гостей.
субота, 9 березня 2013 р.
Історія чіпсів
Усіма улюблені чіпси ще 150 років тому були ласощами еліти, і подавалися винятково в дорогих ресторанах. Потім ця страва перейшла в розряд фаст-фуду і стала звичайною швидкою їжею.
Перший апарат з виробництва чіпсів, з якого й починається історія чіпсів, винайшов Фріман Макбет у 1929 році. Готують чіпси наступним чином: картоплю відбирають, чистять від бруду, миють і направляють у спеціальні картоплечистки, а потім до апарату, який її нарізає дуже тонкими скибочками простими або фігурними ножами. Зі скибочок змивають крохмаль, підсушують і кидають у киплячу олію. Потім чіпси посипають сіллю і пропускають через барабан з приправами. Весь процес займає не більше 15 хвилин.
Історія чіпсів почалася з того, що одному клієнту в ресторані не сподобалося, як була нарізана картопля. За це він привселюдно вилаяв шеф-кухаря. Той вирішив провчити замовника і нарізав картоплю найтоншими скибочками і засмажив до хрускоту. Таку картоплю неможливо було наколоти на виделку. Клієнт залишився задоволений, а страва миттєво стала популярною і отримала назву «чіпси», що в перекладі означає – скибочки, шматочки. Це сталося в серпні 1853 року.
Ось така вона – історія чіпсів. А сьогодні в США є навіть спеціальний Інститут чіпсів, який працює над новими рецептами картопляних чіпсів і всеможливими смаковими добавками до них.
пʼятниця, 8 березня 2013 р.
Цікаві факти про 8 березня
Прихід весни неодмінно асоціюється з чудовим святом 8 березня – Міжнародним жіночим днем.
Міжнародний жіночий день 8 березня є офіційним святом, яке визнає Організація Об’єднаних Націй. Але мало хто знає, що Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією під номером A/RES/32/142 оголосила цілий 1975 рік роком жінок.
Цікаві факти про 8 березня стверджують, що вперше на території колишнього Радянського Союзу свято 8 березня відзначалось у 1913 році. Однак святкування не було загальнодержавними – воно проходило лише в одному місті – Санкт-Петербурзі.
Після закінчення Першої світової війни і приходу до влади в Російській імперії більшовиків, Міжнародному жіночому дню надали офіційний статус. Це було зроблено насамперед для ідеологічної боротьби проти православної церкви. Цікаві факти про 8 березня: це свято було покликане відвернути радянських людей від релігійних свят, які припадали приблизно на той же час.
А ось це один досить дивний, але дуже цікавий факт про 8 березня. Популярний російський актор, артист театру, кіно і естради Андрій Миронов народився в Москві 7 березня 1941 року, проте батьки спеціально вказали в у свідоцтві про народження сина дату 8 березня. Вони навіть приурочили цій події репризу: «Андрій – подарунок жінкам у Жіночий день 8 березня».
Історія свята 8 березня
Що ви знаєте про Міжнародний жіночий день? 8 березня – це, перш за все, Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир.
А почалося все з того, що 8 березня 1875 році в Нью-Йорку жіноча частина працівників швейних і взуттєвих підприємств міста вийшла на демонстрацію з вимогами покращення умов праці та збільшення заробітної плати. В результаті було створено профспілкову організацію, членами якої вперше в історії США стали жінки, а усі вимоги, які вони висували на демонстрації, були задоволені.
Але? як відомо, апетит приходить під час їжі? і ось вже за традицією 8 березня 1908 року на демонстрацію вийшли працівниці текстильної промисловості. Цього разу вони вимагали від влади заборони на експлуатацію дитячої праці, отримання права голосу, а також поліпшення існуючих умов роботи та гідної оплати праці.
Ось такою була передісторія Міжнародного жіночого дня – усім відомого, як свято Восьмого березня.
Приклад з американок у 1910 році взяла німецька активістка і революціонерка Клара Цеткін, яка закликала своїх співвітчизниць до боротьби за рівноправність. Тисячі жінок вийшли на вулиці в єдиному прагненні об’єднатися для того, щоб бути нарівні з чоловіками, мати однакові з ними умови праці та оплати й просто бути шанованими.
Саме так з легкої руки Клари Цеткін 8 березня було проголошене щорічним святом і днем народження жіночого пролетаріату.
Уже через рік 8 березня почали активно відзначати в Данії, Австрії, Швейцарії та Німеччині. Причому, на демонстраціях і мітингах з’являлося все більше не тільки жінок, але й чоловіків. Свято 8 березня ставало все більш популярним в різних країнах. Наприклад, в колишньому Радянському Союзі його святкували на державному рівні дуже широко і пафосно.
Сьогодні Міжнародний жіночий день 8 березня є не лише святом усіх жінок – це ще й свято весни, любові та краси.
четвер, 7 березня 2013 р.
Цікаве про пінгвінів
Пінгвіни живуть не тільки у південній півкулі, правда, іноді їх можна зустріти досить далеко від південного полюса – на Галапагоських островах, розташованих близько до екватора, або в Північній Гавані в австралійському Сіднеї.
Пінгвіни мають рідкісну здатність стояти вертикально, це досягається завдяки тому, що їх лапи зі шкірястими перетинками розташовуються в самому кінці тулуба. Пінгвіни – чудові плавці завдяки своїм лапкам і крилам, що нагадують за формою весло.
Королівські пінгвіни – неперевершені пірнальники. Вони постійно пірнають за їжею на глибину 100 метрів, буває, що вони занурюються і на 200 метрів. Пінгвіни з довгими жовтими пір’ям біля очей і гарячим темпераментом отримали назву скелястих, тому що досить часто стрибають по скелях.
Найбільшими і найвищими є королівські пінгвіни. Їх вага може коливатися в межах 27-41 кг, а зріст досягає 1,1 метра.
Найшвидшими плавцями серед пінгвінів стали папуаські, які здатні плисти зі швидкістю 36 км / год.
Дитинчата королівських пінгвінів з’являються на світ з яєць абсолютно голими. Пір’я виростають протягом наступних кількох тижнів. Однак водонепроникне пір’я виростає у них у віці 12-13 місяців після народження, весь цей час пташеня живе поруч з батьками.
Хоча пінгвінів і відносить до птахів, але він єдиний з них не вміє літати, але може ходити стоячи і плавати.
Патагонський пінгвін здатний плисти протягом двох – трьох тижнів, при цьому він покриває відстань близько 1500 км.
Цікаві факти про поетів
Колеги Маяковського звинувачували поета в шахрайстві, оскільки Маяковський писав свої поезії “драбинкою”, а на то час гонорар за вірші нараховували відповідно до кількості рядків. Через своєрідну форму своїх творів поет отримував гонорар за меншу кількість слів, аніж його колеги.
Як не дивно, але кубинець Хуліан дель Касаль, який був автором надзвичайно песимістичних віршів, помер від сміху! На дружній вечері від розказаного одним з гостей анекдоту у нього почався напад неконтрольованого сміху. На жаль, це викликало розшарування аорти, кровотечу і смерть.
У Китаї за часів імператора Цяньлуня поетів, що писали сумні вірші страчували.
Поет Востоков придумав жіноче ім’я Світлана, вперше він використував його в романі «Світлана і Мстислав». Популярність це ім’я набуло після опублікування в 1813 р. балади Жуковського «Світлана».
середа, 6 березня 2013 р.
Цікаве про риб
Підводний світ та його мешканці є невичерпними джерелами неймовірних фактів, адже вчені досі відкривають нові види риб, знаходять представників світу риб, які вважалися вимерлими багато тисяч років тому.
Найбільш плодовитою істотою на планеті без сумніву можна назвати самку тріски. За один шлюбний сезон вона може відкласти більше 6 млн. ікринок!
Іноді в день вона відкладає кілька сотень тисяч ікринок, але виживає з них зовсім небагато. Справа в тому, що ікру і мальків поїдають різні мешканці моря. Тому (для компенсації) риби і відкладають так багато ікри.
Групери відносяться до числа найбільших кісткових риб, знайдених в теплих морях. Деякі риби важать 4500 кг, як цілий слон! Ці величезні риби нічого не бояться і нападають на всіх, хто наближається до їх території. Відомі випадки, коли вони вбивали водолазів, приймаючи останніх за великих хижаків.
Летюча риба вистрибує з води зі швидкістю 32 км\год! Відштовхуючись хвостом від поверхні води, вона злітає в повітря, а коли падає, знову вдаряє хвостом по воді і знову летить вгору. Трапляється, що риби злітають на висоту до шести метрів і летять над водою близько 400м!
Як ви думаєте, скільки може коштувати акваріумна рибка? Але мова йде не про звичних скалярій чи гурамі, а про найдорожчу рибку у світі. Це − риба-дракон або так звана арована. Ціна на неї залежно від забарвлення коливається в межах $ 80.000. Але це ще не все! Якщо вам сподобається платинова арована, яка виростає до 40 см, вам доведеться розщедритися на 400 000 доларів!
До речі, ось так виглядає червона арована:
Цікаве про змій
Змії – це чи не найзагадковіші істоти, які спрадавна асоціювалися з мудрістю та хитрістю. Цікаво, що у В’єтнамі пітони є дуже популярними домашніми улюбленцями, окрім того, їх розводять фермери заради красивої шкіри та жиру, який використовують у лікувальних цілях.
У деяких країнах отруйних змій використовують як сторожових псів, адже змії, на відміну від собак, можуть обходитися без їжі протягом місяця, їм потрібна лише вода. Так, спеціальних фірмах у Африці гадюк здають напрокат людям, які їдуть у відпустку і хвилюються щодо проникнення злодіїв у квартиру чи будинок.
Ще дещо цікаве про змій. У місцевостях, де водяться змії, селяни часто розводять неотруйні породи, щоб впоратися з ненажерливими гризунами, адже змії є прекрасними безшумними мисливцями. В Індії ж щорічно влаштовують зміїні «біги», де змагаються кобри. Саме кобр індуси вважають найрозумнішими з усіх змій.
До речі, по всьому світу налічується більше 3000 тис. видів змій, які водяться на всіх континентах, окрім полярних областей. На деяких островах світу змій немає зовсім. З трьох тисяч видів лише 375 – це отруйні змії. Найотруйнішою крупною змією є королівська кобра, один укус якої може вбити слона!
вівторок, 5 березня 2013 р.
Найбільший в світі басейн
Скільки існує різних басейнів — одні призначені для проведення змагань, інші для навчання плаванню, а треті просто для відпочинку. Але басейн, який знаходиться біля чилійського готелю San Alfonso del Mar — в усіх відношеннях унікальний. Цей найбільший в світі басейн — справжня лагуна, наповнена кришталево чистою водою.
Найбільший в світі басейн має довжину 1000 метрів і вміщає 250 мільйонів літрів морської води. Він займає 7,7 гектарів площі. За такі надзвичайні технічні дані найбільший басейн було внесено до Книги Рекордів Гіннеса.
Чилійський підприємець Фернанду Фішман, що побудував курорт в 1997 році, став одним із творців найбільшого в світі басейну. Спеціально розроблена система очищення морської води та насичення її киснем дозволила очищати величезні маси води, використовуючи при цьому в 100 разів менше хімічних добавок, ніж це прийнято в інших басейнах. Будували найбільший в світі басейн цілих 5 років, а його вартість склала близько 3,5 мільйонів доларів.
Для чого був задуманий і втілений в життя такий грандіозний проект, якщо поруч океан? Вся справа в тому, що найбільший в світі басейн – це не тільки престижно, а й корисно – вода в океані не завжди достатньо чиста, трапляються шторми, та й хижі морські мешканці, акули, викликають занепокоєння туристів. А в штучній лагуні, яка розташовується вздовж корпусів San Alfonso del Mar і простягається вздовж узбережжя Тихого океану, мало того, що завжди панує штиль і вода кришталево чиста, так ще й можна не тільки купатися, а й пірнати, займатися віндсерфінгом і навіть вітрильним спортом.
Цікаві факти про сало
Багато хто вважає, що батьківщиною сала є Україна, але насправді це не так. Три тисячоліття тому свинячий жир як їжу почали використовувати в Італії. Щоправда, салом годували лише рабів, які цілодобово працювали на каменоломнях. Як виявилося, сало було не лише дешевою, а ще й дуже поживною та калорійною їжею. Ці цікаві факти про сало зробили його популярним по всьому світу, а особливо популярне сало в Україні.
У римлян слово сало звучало як «лярдо». Цікавий факт, але це слово дожило і до сьогодні, однак значення його дещо змінилось. Тепер слово лярдо означає вже не сало, а смалець.
Сало при помірному вживанні вважається дуже корисним продуктом. Цікавий факт про сало: його калорійність складає 770 ккал на 100 г, що еквівалентно цілому кілограму вареної картоплі або більш ніж півкілограмові курячого м’яса.
Як не дивно, але сало допомагає схуднути – воно запускає механізм розщеплення жирів. За старих часів теплим смальцем натирали ноги і руки при застудах. Сало здатне виводити з організму токсини і вважається одним із профілактичних засобів для захисту від онкологічних захворювань. Також сало не накопичує радіонуклідів.
У червні 2011 року в центрі Львова, на проспекті Свободи, був відкритий музей сала. В рамках експозиції представлені різноманітні скульптури з сала, а також картини, фотографії та інші роботи художників, присвячені знаменитій українській закусці. Серед експонатів виставки можна побачити фігуру гуманоїда із сала, сальні свічки, шахи, крісло та безліч інших предметів. А головним експонатом музею є копія людського серця, зроблена з сала. Цей цікавий факт про сало був занесений до Книги рекордів України.
понеділок, 4 березня 2013 р.
Умілець із Угорщини вирізає дивовижні скульптури з олівця
Угорський художник і скульптор під ніком cerkahegyzo створює дивовижні міні-скульптури з цілісного олівця. Це його хобі і спосіб розслабитися, він вирізає ці скульптури на дозвіллі. А основна робота угорця - виробництво інструментів. Художник каже, що його надихнули роботи Далтона Гетті, які створює схожі шедеври з графітових олівців. При створенні скульптур він використовує голки, леза, наждак, пилочки і власне олівці, пише mirfactov.com
У Фінляндії відкрили підземний ресторан на глибині 80 метрів
Це не той гастрономічний варіант, який може справити враження на людей, які не люблять замкнутих просторів, але він привносить зовсім новий сенс поняттю їжі на свіжому повітрі.
Новий ресторан, який відкрився в південному фінському місті Лохья, безумовно, порадує тих, кому подобається вечеря в якомусь екзотичному місці. Місто розташоване за 60 кілометрів на північний схід від столиці країни, але не в цьому суть. Ресторан Muru був створений на глибині 80 метрів під землею, в одній з гілок колишньої вапнякової шахти Tytyri. Підземний банкет обійдеться відвідувачам в круглу суму, оскільки ціни тут починаються від 150 доларів за місце. Зате гурмани вже точно не будуть ображені після того, як поласують копченої ряпушки (вид риби, яка поширена в Північній Європі) в лимонному маслі, філе смаженої телятини і стейком в квітках акції, пише mirfactov.com
Якщо ж ви належите до когорти тих безстрашних людей, яким спуск під землю на 80 метрів не додає адреналіну в кров, ви можете спробувати ще щось більш цікаве, і спробувати 350-метровий спуск в нижні шахти. Відвідувачам потрібно надіти шоломи і флуоресцентні куртки перед тим, як зануритися в похмурий світ глибокого підземелля.
Потрібно сказати, що зацікавлені в підземному вечері повинні поспішити - ресторан відкритий в понеділок, але тільки на 10 днів. Якщо хтось не встигне пообідати в шахтних інтер'єрах, то зможе надолужити згаяне у «батьківському» ресторані - постійна версія Muru знаходиться в модному районі Пунавуорі головного міста Фінляндії.
неділя, 3 березня 2013 р.
У США дітей навчають поводитися зі зброєю
Група виживання Північної Флориди навчає дітей і дорослих поводитися зі зброєю і виживати в дикій природі. Про це інформує інтернет-видання "Новости в фотографиях".
Ця група активно підтримує право громадян США мати зброю. На сайті організації написано, що вона вважає своєю метою "навчити патріотів виживати, щоб захистити конституцію проти будь-яких ворожих загроз".
Підписатися на:
Дописи (Atom)